späť na Kancelárie

Refresher office

Návrh kancelárií pre jednotku medzi webmi pre mladých, moderných ľudí.

Lokalita Bratislava
Realizácia 2021

Projekt kancelárií pre Refresher odzrkadľuje identitu firmy, ktorej náplň práce je kreatívna s dôrazom na súčasné trendy a lifestyle.

Pri návrhu sme zohľadňovali potreby a predstavy klienta a pretavili sme ich do návrhu priestoru, ktorý je ušitý presne na mieru.

Našim cieľom je vždy navrhnúť najvhodnejšie pracovné prostredie pre zamestnancov a druh práce, ktorý vykonávajú a zároveň je v súlade s charakterom firmy. Proces spoznávania firmy a jej zamestnancov prebiehal na viacerých stretnutiach s manažmentom a zástupcami jednotlivých oddelení, počas ktorých sme analyzovali potreby, firemnú kultúru a spôsob práce. Na základe týchto údajov sme vypracovali dispozično-prevádzkové riešenie. Výsledkom niekoľkomesačného procesu je návrh kancelárií, ktorý naplnil predstavu klienta o pridanej hodnote

Samotná dispozícia je vyriešená okruhovo. Limitujúca veľkosť priestoru a zároveň požiadavky klienta na dostatočnú zvukovú izoláciu predurčili umiestnenie priestorov kuchynky a zasadačky striktne na vnútornú stranu okruhu, teda do stredu dispozície. Chýbajúce primárne osvetlenie sme vyvážili sekundárnym, cez translucentné obvodové konštrukcie. Na vonkrajšej strane okruhu, pri fasáde, sú umiestnené pracovné miesta a veľká zasadačka

Pri návrhu sme sa riadili heslom: štandardný rozpočet – áno, štandardný dizajn – nie! Neštandardný výraz podporila rôznorodosť vybraných materiálov a koncepčne navrhnutá farebnosť jednotlivých priestorov.

Open space určený najmä na sústredenú prácu, je predeľovaný boxami, ktoré z funkčného hľadiska vyžadujú uzavreté priestory a taktiež tvoria odhlučnenie medzi jednotlivými oddeleniami. Vďaka členeniu priestoru „vloženými boxami“ namiesto klasických priečok po strop pôsobia kancelárie odľahčene a vzdušne.

Box okolo jadra ukrýva zasadačku s obvodovým plášťom z kopilitu, ktorý prechádza až do časti kuchynky. Naň nadväzuje vlnitý obklad z merino vlny, za ktorým sa nachádzajú telefónne búdky a tiež štúdio.

S materialitou a farbami sme pracovali v duchu minimalizmu. S konceptom veľkých monochromatických plôch sme uvažovali od začiatku návrhu. Open space je navrhnutý neutrálne, v šedých odtieňoch a necháva tak vyniknúť užívateľov priestoru. Filozoficky vnímame interiér a zariadenie ako „podklad“ pre ľudí, ktorí svojou prítomnosťou a pohybom dávajú celému priestoru život a robia ho zaujímavým a farebným. Taktiež rastliny dopĺňajú túto dôležitú živú zložku.

Neutrálne koncipovaná farebnosť open spaceu je v kontrastne s priestormi, ktoré majú komunitný charakter. Tichá zóna, kuchynka aj kreatívna zasadačka majú každá svoju dominantnú farbu resp. materiál.

Napriek veľkým jednoliatym plochám, ktoré v priestore prevažujú, kancelárie pôsobia útulne vďaka použitiu mäkkých, akustických materiálov a prvkov.

________

Chceli by ste unikátne kancelárie aj pre vašu firmu? Pri našich návrhoch dbáme na to, aby spĺňali očakávania a potreby zamestnancov, reflektovali vašu značku, hodnoty a firemnú kultúru. Z priestorov dokážeme vyťažiť maximum aj v rámci obmedzeného ropočtu.

Kontaktujte nás – radi vám povieme viac o procese návrhu, poskytneme bezplatnú konzultáciu a pripravíme nezáväznú cenovú ponuku.

Zdielať
Other projects
Máte nejakú otázku?
Radi vám poradíme najvhodnejšie riešenie a postup.
Kontaktujte nás